Голодомор – це глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять українців. Голодомор в Україні забрав життя мільйонів людей. Не обминуло лихо і сквирську землю.

У ці Дні пам`яті жертв Голодомору жителі міста Сквира збиралися о 10 годині 24 листопада біля пам’ятного Знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років, встановленому на кладовищі по вул. Залізничній, для вшанування померлих земляків.

Хвилиною Мовчання сквиряни вшанували пам’ять померлих від голоду земляків і всіх українців, хто постраждав від «червоного серпа смерті» тоталітарного сталінського режиму.

До присутніх звернувся голова райдержадміністрації В.В.Галюк. Василь Васильович зазначив: «24 листопада – День пам’яті жертв голодоморів, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав величезну кількість життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Сьогодні державні інституції

відверто заявляють про Голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації.

Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок на п’єдестал незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося. Схилімо ж голови в глибокій жалобі за тими, хто загинув голодною смертю!»

 

Про причини і наслідки Голодомору 1932-1933 років для Сквирського району розповіла кандидат педагогічних наук, Заслужена вчителька України, краєзнавець К.В.Плівачук.

Про історичні корені цієї жахливої і трагічної події в Україні йшлося у виступі голови райради В.В.Гриші.

Благочинний району УПЦ (КП) отець Віктор /Скакевич/ відправив панахиду за жертвами Голодомору 1932-33 років.

Керівництво району, представники громадських тамолодіжних організацій і жителі міста поклали до Хреста загиблим від голоду у ті страшні роки живі квіти, траурні вінки, запалені лампадки та свічки.

По завершенню мітингу голова райдержадміністрації В.В.Галюк, голова райради В.В.Гриша та голова районної ради ветеранів М.І.Шевчук Хвилиною Мовчання і живими квітами вшанували пам’ять жертв Голодомору біля пам’ятного знаку на вулиці Незалежності, що у м.Сквира.

В усіх православних храмах району у цей день відбулися поминальні богослужіння.

О 16:00 оголошена загальнонаціональна Хвилина Мовчання, після чого у Сквирі і Сквирському районі, як і по всій Україні відбудеться акція «Запали свічку». Із настанням темряви запалають свічки на підвіконнях на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *