Жовтень  малює своїми фарбами гаї та яри. Листя опадає з дерев, ностальгія. Прогулянка улюбленою лісовою стежкою. Раптом навпроти відкриваються  пейзажі стихійних сміттєзвалищ. З настанням темряви, автівки одна за одною звозять сюди рештки будівельного брухту, різний домашній непотріб і мішки з тарою після «вдалої» гулянки ін. Так ось які вони урбаністичні реалії.

Виникає  декілька логічних думок. Перша: « Наші земляки не встигли укласти угоди на вивіз твердих побутових відходів з КП «Сквирське комунальне господарство»? Друга : «Чому іншим регіонам України вдається майстерно боротись із цією бідою і там чисто?» Третя: «Чи «світить» нам з таким менталітетом вступ до омріяного нацією Європейського Союзу?»І поки дехто з нас роздумує, екосистема страждає. Людський фактор просто таки безжальний. Таблички з написами про штрафи не допомагають і свідомість мовчить. Красиві лозунги про турботу за довкілля залишаються лише словами. Погляньте, на що перетворились лісосмуги, сквери,парки, дитячі майданчики. В останні роки ми буквально погрузли у бруді. Часто доводиться робити зауваження дітям, які смітять всюди де заманеться. Нестача виховних моментів з боку батьків та їх власної відповідальності породжує екологічну катастрофу.

Існує кілька варіантів зменшення сміттєзвалищ. Звичайно,найперспективнішим шляхом подолання негативного впливу відходів на навколишнє середовище є перехід від полігонного захоронення до промислової переробки. Але це в глобальному масштабі. Чудово було б організувати у місті «зелений патруль». На практиці ж дієвим є прибирання кожного окремо взятого подвір`я чи присадибної ділянки.

Нещодавно група сквирських активістів спіймала «на гарячому» громадянина К, який  викидав сміття на узбіччі, поблизу автобусної зупинки с. Ями. Із даною особою проведено роз’яснювальну роботу для запобігання подібних інцидентів у подальшому. Інших порушників, на жаль, поки не вдалося відшукати. Якщо хтось знає таких псевдогероїв в обличчя, то не соромтесь і розповсюджуйте інформацію та фотофакти про них у відповідні інстанції або оприлюднюйте через соцмережі. Головне, не стійте осторонь і не будьте байдужими!

У нотатках борця із сміттєвими порушниками має міститись законодавча «зброя», якою він при нагоді розумно скористається. Зокрема, стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення наголошує: «Порушення правил благоустрою територій міст та інших населених пунктів, а також недодержання правил щодо забезпечення чистоти і порядку в містах та інших населених пунктах – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»

Стаття 82-8 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму правового регулювання та посилення відповідальності у сфері поводження з відходами» чітко вказує на те, що захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу на громадян від вісімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Варто нагадати,що природа – це живий організм. Вона дихає вітром, поїть землю дощами, радує людей сонцем. Здається,ніби так було і буде завжди. Та хтозна, коли вона  продемонструє характер? Тож, до неї потрібно відноситись бережно і з  повагою. Адже природа  то казка, яку маємо читати серцем!

(На фото зверху зображений справжній сміттєвий “рай” у лісосмузі, яка розташована не далеко від “Заводу будівельних матеріалів” по вул. Карла Лібкнехта, що у м. Сквира).

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *