У Сквирському районному Будинку культури відбулися громадські слухання з питань охорони громадського порядку за участю першого заступника голови Сквирської райдержадміністрації О.В. Славінської,заступника міського голови С.І. Палієнка, заступника начальника сектору превенції Сквирського відділу Головного управління Національної поліції у Сквирському районі Київської області М.В. Ліщука, дільничних офіцерів поліції С.О. Щербатюка та С.В. Комарніцької, юриста юридичного сектору РДА О.С. Вигівської, головного спеціаліста сектору зв’язків з громадськістю і комунікацій апарату РДА В.Л. Лозинського, представників ЗМІ.

 

 

Першою чергою присутні на громадських слуханнях зосередили увагу на низці проблем, що стосуються громадського порядку у місті, й пропонували створення дієвих формувань, до складу котрих входили б молоді люди (за принципом дружинників, які свого часу допомагали патрулювати населені пункти, забезпечуючи порядок на них). Вели мову, аби у місцевих бюджетах передбачались кошти на утримання таких формувань, придбання уніформи, виготовлення посвідчень, навчання, оскільки то мають бути не випадкові люди, а з певними знаннями законодавства. А ще доречним було названо встановлення більшої кількості камер відеоспостереження у центральному парку, в’їздах та виїздах з міста, на територіях массового скупчення людей, зокрема, на базарній площі, на переході від ліцею до дитсадка №6, освітлення віддалених вулиць тощо.

 

 

До слова, формування з охорони громадського порядку у місті діяло. Але на безоплатній основі. Як зауважив М.В. Ліщук, у великих містах такі охоронні структури створюються і на їхній базі надаються послуги підприємствам, організаціям й таким чином заробляють відповідні кошти. А якщо немає фінансування з місцевого бюджету, зацікавити людину витрачати свій вільний час на певну діяльність практично неможливо.

Звітуючись, дільничні офіцери поліції підтвердили, що у зв’язку з реформуванням оптимізовано посади дільничних, і у м. Сквира замість п’яти залишились працювати два. Однак групи швидкого реагування протягом 15-20 хвилин виїжджають на місце виклику. Розглядаються усі звернення та заяви, що надходять до поліції. Голова Національної поліції України С.М. Князєв у Дніпропетровській області анонсував проект «Дільничний громади», за яким місцевим громадам пропонується самим обирати такукількість поліцейських, яка їм необхідна. Звісно, й утримувати за власний рахунок. Якщо цей проект знайде підтримку по всій Україні, територіальні громади значно посилять власну безпеку.

Як констатувала дільничний офіцер поліції С.В. Комарніцька, з початку 2018 року зареєстровано до 2000 звернень сквирян, мають місце 84 кримінальні правопорушення, у 67 випадках встановлено особи, що вчинили їх (на 20% більш ефективно, порівняно з 2017 роком), розслідувано 108 кримінальних правопорушень (на 23% більше, ніж торік). 28 громадян дістали легкі тілесні ушкодження, 25 осіб притягнуто до відповідальності. Зареєстровано 72 крадіжки, у 42 випадках пред’явлено підозру особам і матеріали відправлено до суду. У незаконному обігу наркотичних засобів за 25 випадками також встановлено особу, матеріали – на розгляді у суді. Складено до 90 протоколів за розпиття спиртних напоїв або перебування у стані сп’яніння; куріння у громадських місцях – до 40, домашнє насильство – до 50, дрібне хуліганство – 173, виготовлення й продаж самогону – 30, порушення благоустрою – 5. Винних притягнуто до відповідальності – суд приймав рішення: штраф, адмінарешт чи громадські роботи.

Заступника міськогоголови С.І. Палієнка просили звернути увагу на очищення від снігу не лише проїжджої частини дороги по вулицях, а й тротуарів, вчасну заміну лампочок, зокрема у мікрорайоні Павленків, запитували, що стало причиною перебоїв у подачі води, чи працюватиме бювет по вулиці Богачевського, чому квартплата із 60 гривень зросла до 160 гривень? – Через перепад напруги за одну ніч вийшли з ладу три свердловини: на двох згоріли автомати, на одній вистрілила з’єднувальна муфта. Все відремонтували, свердловини працюють у звичному режимі. Щодо бювету: за нього відповідає КП «Сквирське комунальне господарство», буде з’ясовано, що трапилось. Яка ситуація з квартплатою: у 2016 році прийнятий Закон України про об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків. Був оголошений конкурс. Держава спонукає створювати ці об’єднання співвласників. Тариф 1,02 гривні був затверджений ще у 2011 році. Минуло 7 років, ви добре розумієте, які зміни за цей час відбулися – суттєво зросла вартість на пальне, електроенергію, підвищилась зарплата. Ми не можемо виступати благодійною організацією, – відповів посадовець.

Перший заступник голови РДА О.В. Славінська додала, що у м. Сквира організовано 3 ОСББ: 2 – по вул. М. Рильського, 49, 1 – вул. Соборна, 38. Цю роботу потрібно продовжувати, оскільки йдеться про підвищення якості послуг, впорядкування власної території, виготовлення документації на здійснення різного роду ремонтних робіт, отримання пільгових кредитів на утеплення своїх будинків, які надаються лише ОСББ (від 15% до 50% держава повертає). Оформити документи по ОСББ безкоштовно допоможуть юристи міськради. О.В. Славінська закликала присутніх розповідати сусідам, знайомим про діяльність ОСББ, виховувати молоде покоління у дусі поваги до надбань громади, забезпечення правопорядку на території міста, а головне – не бути байдужими, особливо нині, до оточуючих, виявляти пильність, тісно співпрацювати з представниками поліції та органів місцевого самоврядування.

Ольга ХМЕЛЬНИЦЬКА.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *