На виконання рішення  сесії Сквирської районної ради від 23.02.2017 « Про затвердження  районної Програми «Ліси Сквирщини» на 2017-2018 роки»  та відповідно до розпорядження голови Сквирської районної державної адміністрації №382 від 01.10. 2018 року «Про утворення комісії щодо проведення інвентаризації  стану відновлення лісів Державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство» в Сквирському районі Київської області» , 05.10.2018 року комісією в складі начальника управління АПР Сиворакши М.В. та спеціалістів управління, представників ДП «Білоцерківське лісове господарство», а саме,  інженера лісових культур Атаманенко Л.П., інженера з охорони та захисту лісових культур Поденик А.М., Сквирського лісничого Бабенко В.В., провели в межах Малолисовецької та Шамраївської сільських  рад  (за межами населених пунктів) інвентаризацію стану відновлення лісових масивів, де відбулась суцільна рубка лісу.

З початку 2018 року в лісгоспі створено нових насаджень на площі 7,1 га., відновлюються ліси на раніше проведених зрубах. В урочищі «Лисовці» на площі 3,4 га та в урочищі «Дуліцьке» площею 2,2 га висаджений дуб звичайний. При обстеженні виявлено – прижилося 92% саджанців, що відповідає нормативам.

В урочищі «Миньківці» Сквирське лісництво ДП «Білоцерківське лісове господарство» на  ділянці  площею 0,7 га провели висадку сосни звичайної та дуба червоного. Ще на двох ділянках площею відповідно 0,2 га та 0,6 га висаджено сіянці сосни звичайної. В  ході інвентаризації досліджено, що приживлюваність сіянців становить до 92%.  Після висадки,  протягом  весняно-літнього періоду проводився догляд за висадками, як ручний так і механічний (обрубування  та обкошування).

Інженер з лісових культур Людмила Петрівна  Атаманенко занепокоєна проблемою пошкодження  сосни звичайної верхівковим та шестизубим короїдами, які з 2015 року призводять до масового всихання насаджень, так як за рік вони дають  4-5 популяцій. Комахи «відпрацьовують» деревину під корою, і через закупорку потоків вологи дерево починає всихати. Найстрашніше ж, що верхівковий короїд повністю знищує здорове  дерево приблизно за місяць – півтора. Суттєве збільшення популяцій шкідників зумовлене, насамперед, масовим ослабленням деревостанів через кліматичні зміни та порушення водного живлення дерев.

Працівниками ДП «Білоцерківське лісове господарство»  в 2018 році в адміністративних межах Малолисовецької сільської ради встановлено рекреаційний пункт.

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *