Яке місце в нашому житті займає музика? Що таке «сучасна українська пісня»? Які композиції ми закачуємо на гаджети, які кліпи полюбляємо дивимось на ТБ? Що ми наспівуємо, займаючись повсякденними справами, готуючи їсти чи заколисуючи дитину?.. І це не повний список запитань, над  якими міркуєш, коли прагнеш влаштувати фестиваль української пісні. А коли за твоїм вікном ще й не мирний час, коли твої земляки проливають кров у боях,  батьки моляться за синів, а наступне «завтра» ще  тримає Україну на роздоріжжі випробувань, розумієш цінність мирного життя. Фестиваль «Під українським небом» народився у головах людей, які намагались  донести до громади послання добра, єдності та любові. Організаторами заходу стали депутат Сквирської міської ради Віталій Рогач та директор державного навчального закладу «Сквирське вище професійне училище» Олександр Пасічник (на території якого власне і відбувався фестиваль наприкінці серпня).

« Для мене Україна розпочинається саме звідси. Я виріс у цьому мікрорайоні і змалку ,разом із друзями, відвідував у центрі міста концерти, але душі чогось бракувало, душа просила чогось більшого.  Завжди хотів провести щось подібне і радо скористався можливістю! Мої починання підтримав Олександр Сергійович Пасічник і сьогодні ми всі разом потрапимо у чарівне мереживо української пісні! Наш фестиваль – мелодія характеру нації, синонім об`єднання людей, меседж підтримки землякам – учасникам АТО!» – підкреслив Віталій Рогач.

Директор вищого професійного училища Олександр Пасічник наголосив: «Я гордий,що я –  українець! Приємно, що над даним навчальним закладом майорять українські прапори, що лунає гарна пісня, а дітям є де реалізувати свої таланти. Скрута обов’язково мине і ми заживемо краще! Потрібно тільки вірити і боротись! Мета фестивалю –  популяризація державної символіки, фольклору і творчості. » Олександр Сергійович запропонував Хвилиною Мовчання вшанувати пам’ять про полеглих Героїв України .

Фестиваль стартував і одразу ж вразив барвистістю музичних стилів і жанрів. Здається, як в одному плейлисті можуть фігурувати поп, рок, реп та фольк виконавці? Проте, такою і була першочергова задумка, своєрідна родзинка.

У повітрі переливались голоси вокалісток Іванни Васильчук, Аміни Зайцевої, Ірини Максименко, Аліни Вигівської.

Дуетною взаємодією глядачів окриляли Вікторія Парасюк та Юанна Суханькова, Аліна Мельничук та Олександра Семенюк, палав фольклорним багаттям гурт «Павлєна».

Увагу любителів речитативу і філігранної рими привернули реп –колективи «Фаталіті Мюзік»(авторами слів та учасниками якого є Віталій Рогач і Дмитро Півень), а також «ФАНТАЗЕР та НАТІК» (Віталій Рогач і Наталя Свердлик). До речі, правильна суспільна  направленість треків, змішана із лірикою, романтизмом і мелодраматичністю, збирає схвальні відгуки прихильників у соцмережах. Потужними естрадними шлягерами завершив фестиваль досвідчений виконавець Володимир Мошківський .

Передував пісенній частині фестивалю «Під українським небом» конкурс дитячого малюнку на асфальті «З Україною в серці». Три десятки малюків, озброївшись крейдою,  створили на  асфальтному полотні картину українського Раю.  Тут співіснували хмаринки і козаки, трактори і тризуби, хатинки і величезні жовто – блакитні серця! Поряд з малюнками промовисті лозунги: «Героям слава!», «Слава Україні!» За свої художні здібності і щирий патріотизм , діти отримали подаруночки  і залишились задоволеними.

Протягом усього дійства проходила акція «Створи вишиванку!» і кожен бажаючий міг нитками вишити вздовж запропонованого організаторами макету колоритне українське вбрання, що викликало неабиякий інтерес у юних сквирянок.

Клубними і запальними латино – американськими мотивами заманила на танцпол фестивальна дискотека, яка нагадала, що літо – це пора танцю, гарячих емоцій і закоханості.

Фінальні акорди заходу. Лазери і стробоскопи згасають. Маємо пам’ятати, що людина створила культуру, а культура – людину. Чим міцніші зв’язки людини з культурою народу, тим більшого можна сподіватися від неї як від громадянина, свідомого творця матеріальних і духовних благ. Ми – це надійна опора у вираженні незалежності думки, розвиненості людських почуттів, у вихованні діяльного, справжнього патріотизму.

Віталій Травневий

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *