Напередодні Нового року поширеним явищем стає рубка новорічних ялинок для власних потреб чи для продажу. Знищують молоді хвойні деревцята, а в окремих випадках – вікові дерева, шляхом зрубування вершків. . Але чи замислювалися Ви, скільки це буде коштувати нашій природі? Якщо ми вирубаємо великі гарні ялинки , маленькі за рік великими не виростуть. А як же наша планета?

З метою недопущення порубки хвойних молодняків ДП «Білоцерківське лісове господарство» створює на підприємстві мобільні групи з працівників лісової охорони, поліції, громадськості, які будуть нести патрулювання лісових територій. В їх обов’язки входить затримка крадіїв та складання протоколів на нелегальних заготівельників ялинок.

Попереджаємо, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка дерев хвойних порід (ст. 65) тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн. Якщо ці правопорушення скоєні особою віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років то ця особа не має самостійного заробітку, тоді штраф стягується з батьків або осіб, які їх заміняють (згідно ст. 307 КУпАП). Одночасно зі штрафом законодавством передбачено стягнення заподіяної шкоди, нанесеної лісовому господарству незаконною рубкою хвойних насаджень, яка розраховується за кожне, окремо зрубане на «новорічну ялинку» дерево і складає від 453,96 грн за шт(залежно від діаметру зрубу біля шийки кореня).

Крім того, передбачена відповідальність за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (новорічних ялинок) без документів, що підтверджують законність їх придбання), що згідно ст. 881 КУпАП тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Держкомлігосп України у передноворічний період запроваджує посилені заходи охорони та збереження хвойних лісових насаджень, ялинкових селекційних плантацій і ділянок особливо цінних хвойних порід .

Всі законно заготовлені новорічні ялинки маркуються бирками або самоклейними стрічками зі штрих-кодом, в якому міститься повна інформація про ялинку.

Запам’ятайте:

Ялинка – не головне, можна придумати цілий ряд виробів з гілок сосни, поєднавши їх з новорічними прикрасами, варто лише використовувати фантазію. Таким чином ми подбаємо про природу.

Можна прикрасити будинок оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево. Новорічні композиції прекрасно вписуються в сучасний інтер’єр. Вони прикрашають новорічні столи, підносяться як подарунки. Їх можна поставити на обідній чи книжковий стіл, сервант, книжкову полицю, телевізор.

Рубка дерев призводить до непоправних наслідків. Потрібно садити дерева, а не рубати. Цим ми очистимо повітря, дбатимемо про воду, землю, її красу. Так, ялинки, як і інші дерева, треба берегти!

Бережіть красу лісів, користуйтесь штучними ялинками!

 

Поділитися новиною:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *